Egy igazi sakkzseni

Pásztor Balázs iskolánk 4. a osztályának kitűnő tanulmányi eredményű tanulója , kiváló sakktehetség. Iskolánk sakk szakkörében Jávor Tamás „fedezte fel”, egyénileg Akóts Gábor Fide-mester és Csólig Róbert FIDE-mesterjelöltek oktatják. Balázska nagycsoportos óvodás korában kezdett el komolyabban foglalkozni a sakkal, és rögtön kitűnt rendkívüli tehetsége. Már ekkor szakértő szemmel nézte mások játszmáit, és 6 éves korát meghazudtoló komolysággal, és fegyelmezettséggel játszott. 2012 óta iskolánk tanulója, és tagja a felső tagozatos sakk szakkörnek, és Igazolt versenyző is, a Géniusz Se Tata-Naszály Sakkegyesület játékosa. Első komolyabb eredményeit a 2012/13-as tanév 2. felében érte el: 6. helyen végzett a Magyar Korcsoportos Sakkbajnokság országos elődöntőjében, ezzel jogot szerzett a 10 résztvevős döntőben való indulásra. A döntőben ezt tovább javította, és a Balatonlellei országos döntőben bronzérmes lett!

2016 05 14.- 15. Hajdúböszörmény: Országos Rapid Korosztályos egyéni

bajnokságon

Balázs Országos bajnok lett a 10 éves fiúknál 100%-os teljesítménnyel!

Pásztor Balázs magyar bajnok

A megyei sakk csapatbajnokságban 1 fordulóval a vége előtt a bajnokesélyes csapatunk legjobb pontszerzője 32 mérkőzésen elért 30 pontjával! Ifjúsági táblán tagja a Géniusz SE NB II.-es bajnokságot nyert sakkcsapatának. Balázsra már országos szinten is felfigyeltek, a tanév elejétől kezdve, a Maróczy Géza Központi Sakkiskola megbecsült tagja, és csoportjában a kiemelkedők közé tartozik! Beválasztottak a sakkiskola válogatottjába, és válogatott mérkőzést is játszhatott Szlovákia ellen!

Ezzel az országos bajnoki címmel Balázs már 3-szoros országos bajnoknak mondhatja magát. Kétszeres korosztályos, és egyszeres diákolimpiai országos bajnok.

Tanév végén komoly esélye van a korosztályos – hosszú játékidejű- országos bajnoki cím megszerzésére is, ami feljogosítja korosztálya világversenyein – világ és Európa bajnokság – való részvételre is!

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy Balázs iskolánk nagy büszkesége!